DOBRÁ PONUKA! AŽ -10% NA VYBRANÉ POLOŽKY KONTROLA

História značky Marbo

Od jednoduchých tašiek na každodenné nosenie, cez školské a turistické batohy až po najkvalitnejšie lekárske tašky oceňované na trhu. To je príbeh spoločnosti Marbo - spoločnosti s rodinnou tradíciou. Marbo je poľská značka, ktorú založili Marek a Bożena Ulikowski. Práve z krstných mien majiteľov vznikol názov spoločnosti, ktorého počiatky siahajú do 80. rokov minulého storočia.

Starachowice, ktoré sa nachádzajú vo Svätokrížskom vojvodstve, sú miestom, kde na ulici Górna vznikol prvý výrobný závod spoločnosti Marbo. V priebehu rokov sa rozširoval a rozvíjal z hľadiska technológie, výroby a skladovania, ale stále na tom istom mieste. Práve tu sa začala a naďalej sa formuje história spoločnosti.

Desaťročia výroby a vývoja nás priviedli tam, kde sme dnes - ako poprední výrobcovia známych a dôveryhodných zdravotníckych výrobkov.

V spoločnosti Marbo si ceníme predovšetkým ľudí, práve oni tvoria tím, ktorý splní všetky očakávania a vytvorí výrobok najvyššej kvality s dôrazom na každý detail.

Od začiatku fungovania spoločnosti sa zameriavame na upevňovanie vzťahov medzi zamestnancami a ľuďmi z bezprostredného okolia spoločnosti, preto pravidelne organizujeme stretnutia alebo teambuildingové výlety pre zamestnancov, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou úspechu celej spoločnosti.

Niekoľko zamestnancov pracuje v priestoroch domu špeciálne zariadených a prispôsobených na výrobu prvých každodenných tašiek alebo záster. Takto vyzerajú výrobné začiatky spoločnosti.

Začínajú sa rozsiahlejšie prevádzky spoločnosti Marbo. Jej základný rozsah zahŕňa výrobu kozmetických tašiek a zamestnaneckých záster.

Koniec 80. rokov je jedným zo zlomových období, pretože sa otvára prvá výrobná linka na turistické a športové tašky a batohy. Vyznačujú sa vynikajúcou odolnosťou, širokou dostupnosťou a širokou škálou farieb.

Výroba do roku 1999 je založená na strojoch vtedajšieho lídra v predaji a výrobe šijacích strojov - firmy Lucznik.

Výrobky Marbo si naďalej získavajú popularitu a majú zástupy priaznivcov, hosťujú v domácnostiach mnohých Poliakov a sprevádzajú ich nielen počas cestovania a turistických výletov, ale aj na ceste do školy alebo do práce. Naše výrobky nájdete vo viac ako 1 000 obchodoch a veľkoobchodoch po celej krajine.

Nové tisícročie je pre našu spoločnosť obdobím dynamického rozvoja a inovácií. Rozhodli sme sa rozšíriť naše výrobné a skladovacie priestory o novopostavenú budovu s rozlohou viac ako 2 000 m2. Novinkou vo výrobnom procese je zavedenie tkaniny 600/600 a rozšírenie strojového parku o stroje renomovanej značky Dürkopp Adler.

Vývoj sortimentu cestovných výrobkov, školských a športových batohov a aktoviek na notebook.

Ďalším prelomom je vytvorenie prvých modelov lekárskych tašiek. Vlajkovými produktmi, s ktorými sa naša značka veľmi spája, sú lekárska taška TRM-2 a batohová lekárnička TRM-45. Práve tie vďaka svojej funkčnosti dosiahli veľký úspech na poľskom a zahraničnom trhu.

Pri neustálom plnení ambicióznych výziev a projektov, ako aj všetkých výrobných úloh zohráva obrovskú úlohu Ewa Kaminska, ktorá už v roku 1994 zastáva pozíciu vedúcej výroby a hlavnej dizajnérky.

V jej ateliéri vznikajú precízne prepracované návrhy nových výrobkov, všetky skice a koncepty. To, čím sa pani Ewa ako hlavná dizajnérka vyznačuje, je kombinácia vzdelania, skúseností a kreativity, ako aj umeleckého cítenia a pochopenia funkčnosti a účelu výrobkov už v procese ich tvorby. Ako vedúca výroby si je dobre vedomá procesu navrhovania a chápe vzťah medzi funkciou a dizajnom nových modelov tašiek a batohov.

Aby bola spoločnosť konkurencieschopnejšia, zúčastňujeme sa na veľtrhoch a mnohých podujatiach/akciách. Náš sortiment sa rozširuje o nové modely tašiek, zdravotníckych batohov a doplnkov potrebných pre prácu lekára, záchranára alebo zdravotnej sestry.

Ďalšou etapou vývoja spoločnosti je zmena stratégie. Zameranie výroby na zdravotnícke tašky, pričom cieľom je expandovať na zahraničné trhy. Odklon od výroby aktoviek, školských batohov a cestovných tašiek v prospech lekárskych tašiek.

Vývoj loga

IdoSell Trusted Reviews
4.64 / 5.00 59 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2023-11-30
Meine 3. Tasche von Marbo. Wie immer: Allerbeste Qualität !
2023-11-07
Fast shipment, great quality of the bag.
pixel