DOBRÁ CENA! AŽ -10 % NA VYBRANÉ POLOŽKY ZKONTROLUJTE

Historie značky Marbo

Od jednoduchých tašek pro každodenní nošení přes školní a turistické batohy až po nejkvalitnější zdravotnické brašny oceňované na trhu. To je příběh společnosti Marbo - firmy s rodinnou tradicí. Marbo je polská značka, kterou založili Marek a Bożena Ulikowští. Právě z křestních jmen majitelů vznikl název společnosti, jehož počátky sahají až do 80. let minulého století.

Ve Starachowicích, které se nacházejí ve Svatokřížském vojvodství, byl na ulici Górna založen první výrobní závod společnosti Marbo. V průběhu let se rozšiřoval a rozvíjel z hlediska technologie, výroby a skladování, ale stále na stejném místě. Právě zde se začala psát historie společnosti, která se stále utváří.

Desítky let výroby a vývoje nás dovedly tam, kde jsme dnes - jako přední výrobci známých a důvěryhodných zdravotnických výrobků.

Ve společnosti Marbo si ceníme především lidí, právě oni tvoří tým, který splní všechna očekávání a vytvoří výrobek špičkové kvality s důrazem na každý detail.

Od samého počátku fungování společnosti se zaměřujeme na posilování vztahů mezi zaměstnanci a lidmi z nejbližšího okolí, proto pro zaměstnance, kteří jsou nedílnou součástí úspěchu celé společnosti, pořádáme pravidelná setkání nebo teambuildingové výlety.

Několik zaměstnanců pracuje v místnostech domu speciálně upravených a přizpůsobených pro výrobu prvních tašek pro každodenní použití nebo zástěr. Takto vypadají výrobní začátky společnosti.

Začíná provoz společnosti Marbo ve větším měřítku. Její základní náplň zahrnuje výrobu kosmetických tašek a zaměstnaneckých zástěr.

Konec osmdesátých let je jedním ze zlomových, neboť se otevírá první výrobní linka turistických a sportovních tašek a batohů. Ty se vyznačují vynikající odolností, širokou dostupností a širokou škálou barev.

Výroba do roku 1999 je založena na strojích tehdejšího lídra v prodeji a výrobě šicích strojů - firmy Lucznik.

Výrobky Marbo si stále získávají oblibu a mají zástupy příznivců, hostí je v domácnostech mnoha Poláků a doprovázejí je nejen při cestování a turistických výletech, ale i na cestě do školy nebo do práce. Naše výrobky najdete ve více než 1 000 obchodech a velkoobchodech po celé zemi.

Nové tisíciletí je pro naši společnost obdobím dynamického rozvoje a inovací. Rozhodli jsme se rozšířit naše výrobní a skladovací prostory o nově postavenou budovu o rozloze více než 2 000 m2. Novinkou ve výrobním procesu je zavedení tkaniny 600/600 a rozšíření strojového parku o stroje renomované značky Dürkopp Adler.

Vývoj řady cestovních výrobků, školních a sportovních batohů a aktovek na notebooky.

Dalším průlomem je vytvoření prvních modelů zdravotnických brašen. Vlajkovými produkty, s nimiž je naše značka velmi spjata, jsou zdravotnická brašna TRM-2 a batohová lékárnička TRM-45. Právě ty zaznamenaly díky své funkčnosti velký úspěch na polském i zahraničním trhu.

V neustálém plnění ambiciózních výzev a projektů, stejně jako všech výrobních úkolů, hraje velkou roli Ewa Kaminska, která již v roce 1994 zastává pozici vedoucí výroby a hlavní designérky.

V jejím ateliéru vznikají precizně propracované návrhy nových výrobků, veškeré skici a koncepty. To, co paní Ewu jako hlavní designérku odlišuje, je kombinace vzdělání, zkušeností a kreativity, stejně jako výtvarného cítění a pochopení funkčnosti a účelu výrobků již v procesu jejich vzniku. Jako vedoucí výroby si je dobře vědoma procesu navrhování a chápe vztah mezi funkcí a designem nových modelů tašek a batohů.

Pro zvýšení konkurenceschopnosti společnosti se účastníme veletrhů a četných akcí/událostí. Náš sortiment se rozšiřuje o nové modely brašen, zdravotnických batohů a doplňků nezbytných pro práci lékaře, záchranáře nebo zdravotní sestry.

Další etapou vývoje společnosti je změna strategie. Zaměření výroby na zdravotnické brašny a zároveň snaha o expanzi na zahraniční trhy. Odklon od výroby brašen, školních batohů a cestovních tašek ve prospěch zdravotnických tašek.

Vývoj loga

IdoSell Trusted Reviews
4.66 / 5.00 62 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-01-27
Very good bag. Hight quality !
2023-12-29
Vielen Dank
pixel